Engelsiz Üniversite Farkındalık Buluşmaları

Hitit Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu

“Engelsiz Üniversite Farkındalık Buluşmaları”nın İkincisi Düzenlendi

 

Üniversitemizde engelli öğrencilerin eğitim almasına ilişkin hangi hizmetlerin sunulduğunu konuşmak ve tartışmak amacıyla Üniversitemiz eğitim birimlerinde “Engelsiz Üniversite Farkındalık Buluşmaları” düzenlenmektedir.

Üniversitemiz Engelli Öğrenci Koordinatörlüğü tarafından hedeflenen ve Engelli Öğrenci Birim Temsilcileri tarafından yürütülen “Engelsiz Üniversite Farkındalık Buluşmaları” kapsamında 24 Aralık 2015 Perşembe günü saat 11.30’da “Hedef: Engelsiz Üniversite” konulu seminer Sağlık Yüksekokulu Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Etkinlikte Sağlık Yüksekokulu Öğr. Gör. Filiz SELEN, engellilik farkındalığı ve üniversitemizin engelli kişilerin yaşamındaki önemi hakkında bilgi paylaşımında bulundu.  Öğr. Gör. Filiz SELEN konuşmasında, toplumdaki yanlış algılayışların engellilere nasıl güçlükler yaşattığını,  engellilerin yaşamını kolaylaştırmada insan hakları temelli bir yaklaşımın izlenmesi gerektiğini ve eşit bir yaşamı uygulamaya geçirmenin engelli öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın hayatının kolaylaşacağına da dikkat çekti. Ayrıca toplantıda “Çorum İçin Projem Var” kapsamında gerçekleştirilen “Çorum Engel Haritası” proje sonuçlarından da söz edildi.  

Engelsiz, erişilebilir bir topluma ulaşmak için üniversitemiz öğrencileri, akademik ve idari personelimizle interaktif bir süreç yaşamanın mutluluğu içindeyiz. Engellilik farkındalığı amacıyla bu yolda bizimle birlikte yürüyen başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin ALKAN’a ve tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. HIZLI ERİŞİM

Tercih Dönemi Danışma Hattı!
Tercih İle İlgili Sorunuz mu var?
Birim Yöneticilerimiz İle Görüşün
Sağlık Bilimleri Fakültesi
Emre KELEŞ
Çevrimiçi