Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü Çorum Çölyak Derneği’ni ziyaret etti.

Hitit Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü Çorum Çölyak Derneği’ni ziyaret etti.

Çölyak Hastalığı (ÇH) önceden sadece çocukluk çağında ortaya çıkan nadir görülen bir hastalık olarak bilinirken, günümüzde her yaşta teşhis edilebilen sık görülen bir durum olarak kabul edilmekte ve Çorum ilimizde de hasta birey sayısı giderek artmaktadır. Bu yaklaşımla yola çıkan Çorum Çölyak Derneği, ÇH hakkında farkındalık oluşturmak ve Çorum’da yaşayan çölyaklı bireyler ve yakınlarına destek vermek amacıyla, Çorum Engelli Merkezi Usta Öğretici olarak görev yapan Hacer Kesici başkanlığında kurulmuştur.

Geleceğin sağlık profesyonelleri olan Hitit Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü öğrencilerinden Mukaddes Darıcı, Döndü Gül Doğan, Emel Kılıç, Merve Nur Taş, Seher Topçu ve Öğr. Gör. Filiz Selen, Çorum Çölyak Derneği’ni desteklemek ve bilgi paylaşımında bulunmak üzere ziyareti etti. Dernek Başkanı Hacer Keser dernek ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu ve özellikle sağlık çalışanlarının farkındalığı ve ilgisi ile çölyaklı bireylerin kendilerini yalnız hissetmeyeceklerini ifade etti.

Çorum Çölyak Derneği Başkan Yardımcılığı görevini üslenen Çorum Tabipler Odası Başkanı Dr. Mustafa Azak ise çölyak ile ilgili çalışmaların artırılması ve geliştirilmesi konusuna dikkat çekerek sağlık profesyonellerinin ve toplumun işbirliği içerisinde olmasının önemini dile getirdi.

Tüm Çorum halkımızın farkındalığının ve bilincinin artması dileğiyle desteklerimizin devam edeceğini ifade ederek etkin bir faaliyette bulunmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Çorum Çölyak Derneği Yönetim Kurulu’na teşekkür eder başarılarının devamını dileriz…HIZLI ERİŞİM

Tercih Dönemi Danışma Hattı!
Tercih İle İlgili Sorunuz mu var?
Birim Yöneticilerimiz İle Görüşün
Sağlık Bilimleri Fakültesi
Emre KELEŞ
Çevrimiçi